Sokół wiceliderem rozgrywek (wyniki, tabela)

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela, w rozgrywkach 2. ligi mężczyzn w grupie B, we wczorajszym starciu w Kielcach walczyli o kolejne zwycięstwo. Kluczową rolę w tym spotkaniu odegrał Krystian Koźluk.

Już pierwsza kwarta pokazała, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Po ciężkiej walce po 10 minutach Sokół prowadził jednak 17:13. W kolejnej odsłonie Sokół utrzymał 4-punktowe prowadzenie (31:27).

Z każdą kolejną minutą podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela udowadniali swoją siłę i powiększali przewagę. Ostatecznie zwyciężyli 72:55. Najlepiej punktującym zawodnikiem tego dnia był Krystian Koźluk, który zdobył 21 punktów.

Do sporej niespodzianki doszło w innym meczu 5. kolejki. Faworyzowany Syntex Księżak Łowicz uległ na własnym parkiecie KU AZS UJK Kielce 65:68. Dzięki temu potknięciu Księżaka, Sokół przesunął się na pozycję wicelidera 2. ligi mężczyzn grupy B.

AZS PŚk Galeria Echo Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 55:72 (13:17, 14:14, 22:26, 6:15)

AZS: Pawlak 20 pkt, Tarzanowski 7 pkt, Drogosz, 6 pkt, Żaba-Żabiński 6 pkt, Ziemski 5 pkt, Mazur 5 pkt, Jaworski 4 pkt, Białek 2 pkt oraz Pękalski, Paluch.

Sokół: Koźluk 21 pkt, Barszcz 13 pkt, Grudziński 11 pkt, Szczerbatiuk 10 pkt, Grudzień 10 pkt, Niedbalski 4 pkt, Skarpetowski 3 pkt oraz Grabowski, Wilczyński, Siwek, Witosławski.