Ostrovia odprawia lidera z kwitkiem (zdjęcia, wideo)

Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka wygrali na stadionie przy ulicy Warchalskiego z liderem rozgrywek IV ligi mazowieckiej MKS Przasnysz 2:1. Bramki dla żółto-zielonych strzelali Krzysztof Wątróbski i Aleksander Zaremba.

Honorowe trafienie dla gości w 82. minucie z rzutu wolnego zaliczył Michał Pragacz.

Warto dodać, że Ostrovia przystąpiła do tego starcia osłabiona brakiem czterech podstawowych zawodników. Na placu gry zabrakło Andrzeja Łyzińskiego, Kamila Małkińskiego, Piotra Strzeżysza i Dominika Dzwonkowskiego.

Mimo braków kadrowych podopieczni trenera Pawła Kowalczyka przeciwstawili się liderowi rozgrywek i po ciężkiej batalii wywalczyli trzy punkty.

- Moi zawodnicy zostawili serce na boisku. Chciałbym widzieć ich takich w każdym spotkaniu - relacjonuje trener Paweł Kowalczyk.

Pierwszą bramkę dla Ostrovii zdobył Krzysztof Wątróbski, który wykorzystał znakomite podanie od Wojciecha Skorupki. Z konieczności w dzisiejszym starciu wystąpił Aleksander Zaremba, ale jak się okazało było to duże wzmocnienie. W 75. minucie Robert Wilczewski świetnym podaniem z drugiej linii uruchomił Aleksandra Zarembę i ten bez większych problemów podwyższył wynik na 2:0.

Gości tego dnia stać było tylko na bramkę kontaktową. Ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Pragacz. Ostatecznie jednak trzy punkty zostały w Ostrowi Mazowieckiej.

Dzięki zwycięstwu Ostrovia zmniejszyła stratę do lidera do ośmiu punktów. Obecnie żółto-zieloni zajmują czwarte miejsce z 38 punktami na koncie.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Przasnysz 2:1 (1:0)
Bramki: K. Wątróbski 25. Zaremba 75. - Pragacz 82.

Ostrovia: Romanik - Sz. Wątróbski, Dawidzki, Korzeb, Skorupka - K. Wątróbski, R. Wilczewski, Zaremba, D. Wilczewski (80. Bednarczyk) - Choroszewski (75. Nowacki), Zacheja (90.+2 Latacki).

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Przasnysz (09.04.2016)