Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |

Kolarze z Ostrowi ścigali się w Rzekuniu (zdjęcia)

Zawodnicy i zawodniczki z Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Przasnysza, Pisza, Marek, Olsztyna oraz Ostrołęki rywalizowali na trasie 10 km czasówki zorganizowanej przez Klub Kolarski 24h.

Najlepszy okazał się Wojciech Bukowski z Czerwina, który pokonał dystans w czasie 15 minut 36 sekund.

Uczestnicy rywalizacji mieli do pokonania trasę z Rzekunia przez Drwęcz, Zapieczne i powrót przez Dwręcz do Rzekunia, gdzie usytuowana była meta.

W rywalizacji rowerów szosowych najlepiej z czasem, rowerem i wiatrem poradził sobie Wojciech Bukowski z Czerwina - SK Bank Team, który uzyskał bardzo dobry czas 15:36. Drugi na mecie zameldował się młodziutki zawodnik Sebastian Korzeb z Ostrołęki - BGŻ KK24h z czasem 15:48, a trzeci czas wykręcił jeden ze starszych zawodników Wiesław Kamiński z Nowosiedlin - BGŻ KK24h czas 15:59. 22 miejsce zajął ostrowianin Grzegorz Jasiński reprezentujący barwy Zakręcona Ostrów z czasem 18:56.

W rywalizacji rowerów MTB (tzw. "górali") zwycięzcą został Artur Budny z Ostrołęki - UKK BDC Huragan Wołomin z czasem 16:52. Drugi czas na "góralu" wykręcił Łukasz Szymański z Pisza - Limber Team 18:22, a trzeci na mecie zameldował się Bartosz Jechanowski z Ostrołęki - BGŻ - KK24h z czasem 18:27. W tej kategorii 9 miejsce zajął Oliwier Frączyk pochodzący z Ostrowi Mazowieckiej reprezentujący klub Zakręcona Ostrów uzyskując czas 23:03.

Panie walczyły tylko z czasem, a najszybciej do mety dotarła na rowerze szosowym Iwona Wódkiewicz z Przasnysza z czasem 18:46. Na rowerach MTB zwyciężyła Maria Kamińska z Nowosiedlin - BGŻ - KK24h czas 20:23, druga była Anna Pietruszka z Pisza - Limber Team z czasem 25:39.

Na mecie organizatorzy przygotowali posiłek dla wszystkich uczestników w postaci kawy, herbaty, wody oraz pysznych pączków przekazanych przez sponsorów. Wszystkim zwycięzcom na mecie wręczono kolarskie statuetki oraz dyplomy ukończenia czasówki. Wyróżniono również statuetkami najmłodszego zawodnika, którym okazał się Ignacy Górski z Laskowca (2000 rok urodzenia) oraz najstarszego Andrzeja Wódkiewicza z Przasnysza (1937 rok urodzenia).

Organizator wręczył także statuetkę dla najdzielniejszego zawodnika z Olsztyna Sebastiana Brzozowskiego, który trasę czasówki przejechał na rowerze BMX.

Wyścig kolarski - czasówka na 10 km (15.08.2013)